جزیره بورا بورا

جزیره بورا بورا

جزیره بورا بورا کجاست؟

این جزیره گرمسیری که یکی از جزایر متعلق به کشور فرانسه است در اقیانوس آرام و در میان آمریکا و استرالیا قرار گرفته است. این جزیره با اینکه فاصله بسیار زیادی با فرانسه دارد اما دارای فرودگاهی به نسبت مدرن است و همین باعث می‌شود دسترسی به جزیره سخت نباشد.

این جزیره چهار میلیون سال پیش با یک فوران آتشفشان ایجاد شد، مدت‌های طولانی غیرقابل سکونت بود تا زمانی که مردم جزیره تانگن به عنوان اولین ساکنین وارد این جزیره زیبا شدند. مونت اوتمانا که امروز یکی از جاذبه‌های جزیره بورا بورا محسوب می‌شود در گذشته آتشفشان بوده است.

آب و هوای این منطقه در طول سال چگونه است؟

جزیزه بورا بورا دارای دو فصل است: فصل تابستان و زمستان. تابستان این جزیره از نوامبر شروع و تا آوریل ادامه دارد اما فصل بارش باران را مردم محلی به تابستان تر می‌شناسند. در این زمان تقریبا هر روز هوا ابری است و طوفان‌های خفیف و غیرقابل پیش‌بینی می‌وزد. دمای هوا تقریبا ۲۰ درجه سانتی‌گراد بوده و میزان بارش باران نیز ۱۸۰۰ میلی‌متر می‌باشد. 

فصل زمستان جزیزه نیز کمی متفاوت است. این فصل خشک و دمای هوا کمی پایین‌تر اس متوسط دمای سالانه جزیزه است. در این فصل بارش باران به ندرت اتفاق می‌افتد.  

نام جزیره بورا بورا به چه معناست؟

‏‏در زبان تاهیتی کلمه B تلفظ نمی‌شود و همین امر باعث گردید مردم محلی نام جزیره را ‏Pora Pora‏ بنامند که معنای «اولین متولد» بود. اولین اروپایی‌هایی که به این جزیره آمدند نام آن را به اشتباه بورا بورا شنیدند و این نام برای جزیره بین‌المللی شد.

حمل و نقل در بورا بورا ‏

اگر به جزیره بورا بورا رفتید احتمالا با دیدن سواحل و آب‌های شفاف به فکر یک پیاده‌روی طولانی می‌افتید. هر چند جزیره مسیرهای دوچرخه‌سواری یا ماشین شخصی را فراهم کرده اما چیزی که مشخص است در جزیزه بورا بورا هیچ وسیله نقلیه وجود ندارد و این وسایل تنها برای گردشگران مورد استفاده می‌باشد. تنها وسیله‌ای که می‌توان آن را وسیله نقلیه عمومی دانست یک وسیله شبیه به اتوبوس است که آن برخی شرکت‌ها با آن یک یک تور دو ساعته در سطح جزیره برگزار می‌کنند.

images (2)

فهرست مطالب

بحث و گفتگو

اولین نظر دهنده باشید “جزیره بورا بورا”