10 جاذبه‌ دیدنی آمستردام

زانس سخانس آمستردام

زانس سخانس – Zaanse Schans

این مکان گردشگری موزه‌ای از آسیاب‌های بادی در فضای باز می‌باشد که از سال 1700 میلادی در این منطقه بوده‌اند. این بنا‌های تاریخی دارای معماری سنتی هلندی هستند. کارگاه صنعتگران این روستا برای عموم مردم باز می‌باشد که می‌تواند تجربه خاصی برای بازدید کنندگان باشد.

بازدید کنندگان می‌توانند نحوه‌ی آسیاب شدن بادام زمینی را در این آسیاب‌های بادی تماشا کنند.

کوکنهوف – Keukenhof

زیبا ترین باغ گل بهاری در جهان، این باغ گل از ماه مارس تا مه پذیرای بازدید‌کنندگان می‌باشد.

7 میلیون گل کاشته شده، گل‌هایی مانند نرگس،لاله و سنبل  که در اوایل فصل شکوفا می‌شوند و منظر‌ه‌ایی خیره کننده به وجود می‌آورند.

بازار پنیر آلکمار آمستردام

بازار پنیر آلکمار

تولیدکنندگان پنیر هلندی به صورت مرسوم پنیر‌های خود را به میدان شهر می‌برند. هر گروه با رنگ کلاه حصیری خود شناخته می‌شود.

سنت قدیمی به اسم handjeklap برای خرید پنیر وجود دارد که وقتی خریدار و فروشنده با هم سر قیمت به توافق می‌رسند، قیمت را بلند می‌گویند و دست می‌دهند.

کروز در کانال‌‌های شهر

گشتی 60 دقیقه‌ایی در کانال‌های آبی آرامشبخش آمستردام. دیدن جاذبه‌های گردشگری برتر مانند Anne Frank house, skinny bridge از زاویه‌ایی دیگر همراه با راهنمای تور در قایق‌هایی لوکس با سقف شیشه‌ایی.

این تور شهری در بعد‌از‌ظهر‌های دلچسب که نور‌های تزئینی جلوه وصف نشدنی به شهر می‌دهند نیز برگزار می‌شود.

ولندام – Volendam

دهکده‌ایی که در گذشته قطب ماهیگیری بوده و با خانه‌های کوچکی که دور تا دور آن را احاطه کرده‌اند شناخته می‌شود و فاصله‌ی چندانی از شهر آمستردام ندارد که می‌تواند گشت خارج از شهر خوبی برای بازدید‌ کنندگان به ارمغان بیاورد.

مسافران می‌توانند در محیط دلنشین این روستا قدم بزنند و از ساختمان‌های تاریخی مانند کلیسا‌ها بازدید کنند، همچنین پوشیدن لباس‌های سنتی هلندی نیز ‌می‌تواند تجربه خاصی را برای بازدید کنندگان به ارمغان بیاورد.

رستوران‌های زیادی با منو‌های دریایی در این دهکده وجود دارند که علاقه‌مندان به غذا‌های دریایی می‌توانند از آن لذت ببرند.

سکو رصد آدام

این سکوی رصد در برج آدام و در قسمت شمالی شهر واقع شده است که منظره‌ایی تماشایی از مکان‌های تاریخی،بندر‌ و کانال‌ آبی ایجاد می‌کند. این برج  دارای سکوی رصد داخلی (سکوی پانامورا) و سکوی رصد در فضای باز (سکوی آسمان) می‌باشد که هر دو دارای زاویه دید 360 درجه هستند.

شما همچنین می‌توانید با تابی که دربالای این برج قرار دارد که بلند‌ترین تاب در اروپا  است در ارتفاع 100 متری  نظاره‌گر تمام شهر باشید.

موزه رامبراند آمستردام

موزه رامبراند – Rembrandt

Rembrandt Van Rijen نقاش معروف هلندی است که در سال 1600 زندگی می‌کرد. خانه و موزه رامبراند (Rembrandt) به دلیل محیطی که فراهم می‌کند که در موزه آثار هنری بسیاری دیگر از نقاشان مشهور قابل تجربه نیست منحصر به فرد است.

میدان دام آمستردام

میدان دام – Dam Square

بزرگترین میدان آمستردام  که در مرکز آن کاخ سلطنتی واقع شده ، همچنین غرفه‌های غذا، فروشگاه‌ها و رستوران ‌های مدرن نیز دور تا دور میدان قرار دارند.

در طول  فصل بهار کارناوال‌های مختلفی در این میدان برگزار می‌شوند که مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند.

باغ وحش آرتیس آمستردام

باغ وحش آرتیس – Artis Royal

باغ وحش آرتیس با بیش از 700 نوع گونه جانوری و 300 نوع گونه درختی بزرگترین باغ وحش هلند می‌باشد. خانه پرندگان نیز در این باغ وحش وجود دارد که علاقه مندان به پرندگان می‌توانند از آن بازدید کنند.

بخش جالب دیگری که به گونه‌های مختلف پروانه اختصاص داده شده نیز وجود دارد که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند.

کلیسای اود کرد آمستردام

کلیسای اود کرک – Oude Kerk

کلیسایی فعال در مرکز منطقه RED DIDTRICT که قدیمی‌ترین ساختمان شهر نیز می‌باشد. در ابتدا یک کلیسای کاتولیک رومی مربوط به سنت PATRICK بوده و علارغم اینکه امروزه یک کلیسای پروتستانی است، کاتولیک‌های زیادی از آن بازدید می‌کنند.

کلیسای اود کرک علاوه‌ بر این که محل معجزه‌های منحصر به فردی بوده بیش از 10000 قبر که برخی برای افراد مشهوری مانند همسر رامبراند، سفیران و افسران نظامی بوده را در خود جای داده است.

علارغم قدمت کلیسا، هنوز به طور فعال نه تنها برای خدمات مذهبی، بلکه برای کنسرت‌ها، جشن‌های عروسی، مهمانی های شام، نمایشگاه های تاریخی و مراسم اهدای جوایز استفاده می شود.

شما همراهان عزیز نامیرا گشت که مشتاق به بازدید از کشور زیبای هلند و شهر آمستردام هستید می‌توانید با تهیه تور فرانسه هلند نامیرا گشت سفری خاطره‌انگیز به مناطق جذاب و زیبای این دو کشور داشته باشید. 

جاذبه آمستردام

فهرست مطالب

بحث و گفتگو

اولین نظر دهنده باشید “10 جاذبه‌ دیدنی آمستردام”