10 تا از برترین سواحل برزیل

سواحل برزیل یکی از محبوب ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می‌روند. در کل می توان گفت که طبیعت برزیل هرساله میزبان مسافران زیادی از سراسر جهان است. در برزیل می توانید از سواحل بکر و رویایی گرفته تا سواحل پر از امکانات تفریحی دیدن کنید. اگه شما هم قصد دارید تا امسال به برزیل سفر کیند یا تنها دوست دارید تا با طبیعت این کشور بیشر آشنا شوید، . ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید. در ادامه این مطلب از نامیرا گشت بهترین سواحل معروف برزیل معرفی شده اند.

ساحل کوپاکابانا

ساحل کوپاکابانا – Copacabana

یکی از معروفترین سواحل برزیل که درست درقلب شهر ریودوژانیرو واقع شده است. ساحل کوپاکابانا بی‌ شک شناخته شده ترین ساحل برزیل است. اگه هدف شما از رفتن به لب ساحل، گرفتن آرامش از سکوت دریا و خلوت کردن با شن های ساحلی باشد، به احتمال زیاد این ساحل خیلی مناسب شما نیست. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، ساحل کوپاکابانا یکی از معروف ترین سواحل برزیل بوده و افراد زیادی برای گردش به این ساحل می آیند. بنابراین خیلی جای تعجب نیست که هر زمان به این ساحل بروید، با ازدحام مردم رو به رو شوید. اگر شلوغی ساحل، تفریحات آبی و تماشای خوش گذرانی افراد شما را به وجد می آورد، پس ساحل کوپاکابانا ریودوژانیرو بهترین ساحل برزیل برای شماست. در اطراف این ساحل هتل های زیادی هم وجود دارد. اما قیمت این هتل ها کمی بالاست.

ساحل ایپانما – Ipanema

ساحل ایپانما به لطف یک آهنگ معروف برزیلی به نام دختری از ایپانما، تبدیل به یکی از سواحل معروف برزیل شد. با وجود این که این ساحل بسیار شناخته شده است و افراد زیادی برای بازدید از آن به برزیل سفر می کنند، اما به اندازه‌ی کوپاکابانا شلوغ نیست. در واقع می توان گفت که ساحل ایپانما مخصوص افرادی است که دوست دارند در کنار مردم دیگر از تعطیلات خود لذت ببرند، اما با این وجود خیلی هم از شلوغی و سر و صدا خوششان نمی آید. این ساحل زیبا، بهترین امواج را برای موج سواری دارد. همین موضوع هم باعث شده تا موج سواران زیادی برای تفریح به این ساحل قدم بگذارند. در ایپانما می توانید انواع غذاهای خیابانی برزیلی و نوشیدنی های مختلف را هم نوش جان کنید. البته گفتنی است که قیمت خوراکی ها در این ساحل کمی گران قیمت است.

ساحل گرند ایلها – Ilha Grande

اگر شلوغی ساحل کوپاکابانا را دوست نداشتید و در بین سواحل معروف برزیل به دنبال یک مکان بکرتر و خلوت تر هستید، ساحل گرند ایلها بی شک نظر شما را جلب خواهد کرد. ساحل گرند ایلها یا جزیره بزرگ برزیل، در گذشته های دور به عنوان تبعیدگاهی برای بیماران جزامی استفاده می‌شده است. زمانی که آخرین بیمارستان هم در این ساحل بسته شد و کار خود را پایان داد، تا سالیان سال هیچ فرد دیگری پا به این جزیره و ساحل آن نگذاشت.

اما پس از دهه ها، بالاخره نفرین این جزیره شکسته شد و مردم با فراموش کردن خاطرات بد آن، توانستند زیبایی نهفته در آن را ببینند. اما حتی پس از آن هم دولت به هیچ عنوان اجازه نداد که هیچ وسیله نقلیه ای به این سواحل وارد شود. اکنون اگر به ساحل گرند ایلها که یکی از بکرترین سواحل برزیل است بروید، می توانید از زیبایی طبیعت بدون دخالت انسان ها نهایت لذت را ببرید.

ساحل جری کوآ کوآرا

ساحل جری‌کوآکوآرا – Jericoacoara

کافی است تا تنها یک بار به ساحل جری‌کوآکوآرا سری بزنید تا هر وقت اسم بهشت را می شنوید، تصویر دریایی از ستارگان درست بر فراز دریای آبی در ذهن شما نقش ببنند. اطراف این ساحل تا سال ۱۹۹۸ به قدری بکر بود که حتی برق کشی نداشت. امروزه در این ساحل برق کشی شده است، اما هنوز هم تا نزدیکی ساحل هیچ آلودگی نوری مشاهده نمی شود. همین موضوع باعث شده تا پس از غروب آفتاب، در بالای دریای آبی، دریایی از ستارگان هم مشاهده شود. شن های دست نخورده و طبیعی ساحل به همراه ستارگانی که در آسمان مشاهده می شوند شما را یاد کویر خواهند انداخت. اما دریای آبی رو به روی شما هیچ شباهتی به کویر ندارد. اگر در بین سواحل معروف برزیل به دنبال خاص ترین و زیباترین سواحل بکر هستید، ساحل جری‌کوآکوآرا بهترین انتخاب برای شماست.

سواحل فلوریانوپلیس

سواحل فلوریانوپلیس – Florianopolis

فلوریانوپلیس خانه بیش از ۴۵ ساحل از سواحل معروف برزیل است. در این منطقه ساحل های زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند برای یک دسته از مسافران مناسب باشند. همچنین در بخشی از سواحل این منطقه می توانید به موج سواری و تفریحات آبی بپردازید و در بخش دیگری هم می توانید در کمال آرامش و به دور از شلوغی و ازدحام جمعیت روی شن های ساحل دراز کشیده و آفتاب بگیرید. در این منطقه یک مرداب زیبا هم وجود دارد که اطراف آن را شن های سفید احاطه کرده است. اگر می خواهید به همراه خانواده یا دوستان خود به برزیل سفر کنید و نمی دانید کدام یک از سواحل برزیل بهترین گزینه برای شماست، به فلوریانوپلیس سفر کرده و از سواحل زیبای این منطقه لذت ببرید.

ساحل پرایا دو پیپا

ساحل پرایا دو پیپا – Praia de Pipa

ساحل بعدی با این که یکی از سواحل معروف برزیل در بین مردم محلی این کشور است، اما مسافران و توریست های خارجی خیلی به این ساحل سری نمی‌زنند. سیاست دولت برزیل درباره این ساحل به گونه‌ای است که قصد دارند در حین مجهز کردن ساحل، خیلی هم حالت بکر و طبیعی آن را از بین نبرند. بنابراین با وجود این که در این ساحل امکانات تفریحی پیدا می شود، اما مانند سایر سواحل برزیل پر از غرفه های شلوغ خوراکی و سوغاتی نیست. در این ساحل امکانات تفریحی مانند موج سواری و قایق سواری هم پیدا می شود. در اطراف ساحل پرایا دو پیپا هم می توانید چند هتل لوکس ۵ ستاره پیدا کنید. البته این هتل ها هزینه زیادی داشته و خیلی برای سفری ارزان به برزیل پیشنهاد نمی شوند.

ساحل پورتو دو گالینهاس

ساحل پورتو دو گالینهاس – Porto de Galinhas

اگر زمانی که نام سواحل برزیل به گوشتان می خورد یاد یک بهشت استوایی با آب‌هایی به شفافیت کریستال می افتید، باید بگوییم که ساحل پورتو دو گالینهاس به هیچ عنوان شما را نا امید نخواهد کرد. در بخشی از این ساحل که به شهر نزدیک‌تر است می توانید انواع امکانات رفاهی مانند دکه‌های غذافروشی، مکان‌های مخصوص خرید سوغاتی و برخی تفریحات آبی را مشاهده کنید. اما کمی که به سمت جنگل های درخت نخل نزدیک این ساحل بروید، به بخش بکر آن خواهید رسید.

در این منطقه از آلودگی های شهری و نوری خبری نبوده و آب به قدری شفاف است که در جاهای کم عمق‌تر می توانید کف دریا را مشاهده کنید. اگر به دنبال یک ساحل آرام با حال و هوای استوایی برای استراحت باشید، سواحل بندر گالینهاس می تواند شما را به رویایی که در سر دارید برساند. اگر پس از غروب آفتاب به این ساحل بروید، میلیون‌ها ستاره در آسمان میزبان شما خواهند بود.

ساحل لوپز مندز

ساحل لوپز مندز – Lopes Mendes

ساحل لوپز مندز تنها یکی از سواحل معروف برزیل نیست. بلکه به جرات می توان گفت که این ساحل می تواند در لیست زیباترین سواحل دنیا قرار بگیرد. بخش مرکزی این ساحل شامل شن‌های طلایی و طبیعی شده که با جنگل‌های درخت نخل احاطه شده اند. اما از این شن‌ها به هر سمتی که بروید، در نهایت به دو تپه بزرگ سنگی و در عین حال سرسبز در اطراف ساحل می رسید. طبیعت ساحل لوپز مندز کاملا بکر و طبیعی بوده و خیلی از بناهای ساخته شده به دست انسان خبری نیست. با وجود این که امکانات رفاهی و تفریحات آبی زیادی در این ساحل وجود ندارد، اما بی شک می تواند یکی از بهترین تجربه‌های سفر را برای شما رقم بزند. اگر عاشق لذت بردن از آرامش ساحل هستید، این ساحل یکی از بهترین سواحل برزیل برای شما خواهد بود.

ساحل سانتوز

ساحل سانتوز – Santos

اگر کمی از سواحل بکر فاصله بگیریم و به سمت سواحل نزدیک به شهر برویم، با یکی از زیباترین سواحل برزیل، یعنی ساحل سانتوز آشنا می شویم. این ساحل یکی از سواحل معروف برزیل است که در بین مردم محلی به نام باغ ساحلی شناخته می شود. در کنار این ساحل یک باغ بزرگ ۵ کیلومتری ساخته شده است که ساحل را از خیابان های شلوغ شهر جدا می کند. بیشتر مسافران و توریست‌ها ترجیح می دهند که از سواحل بکرتر و طبیعی‌تر برزیل دیدن کنند. اما مردم محلی دوست دارند تا آخر هفته و تعطیلات خود را در یکی از سواحل نزدیک به شهر مانند ساحل سانتوز سپری کنند. علاوه بر باغی که در این ساحل مشاهده می شود، شن های سفید و خاکستری آن هم یکی از نکاتی است که این ساحل را در بین سواحل معروف برزیل قرار داده است.

ساحل کاراییوا

ساحل کاراییوا – Caraiva

آخرین ساحلی که در لیست سواحل معروف برزیل به معرفی آن پرداخته‌ایم هم یکی دیگر از سواحل بکر و طبیعی این کشور است. از همان ابتدا بگوییم که رسیدن به این ساحل کار خیلی آسانی نیست. چرا که دولت ورود هرگونه وسایل نقلیه مانند خودروهای شخصی را به این ساحل ممنوع اعلام کرده است. اما راه هر چه قدر هم که سخت باشد، همین که آرامش ساحل کاراییوا شما را در آغوش بگیرد، این سختی را فراموش خواهید کرد.

زمانی که به این ساحل رسیدید می توانید در یکی از کمپ‌ها و اقامتگاه‌های محلی این ساحل مستقر شوید. در طی چند روزی که در این ساحل اقامت داشته باشید، می توانید از پدیده‌های طبیعی مانند تغییر رنگ آب دریا، رودخانه ای که به دریا متصل شده و طبیعت بکر آن نهایت لذت را ببرید. قایق‌های زیادی هم در این ساحل هستند که می توانند شما را به سواحل اطراف برده و منطقه را نشان بدهند.

10 تا از برترین سواحل برزیل

فهرست مطالب

بحث و گفتگو

اولین نظر دهنده باشید “10 تا از برترین سواحل برزیل”