ویزای انگلیس

UK-visa-7

معرفی ویزای انگلیس

شاید دانستن این موضوع برای شما جذاب باشد که با داشتن ویزای توریستی انگلیس اجازه ورود به انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را خواهید داشت.

ویزای انگلیس مجوزی قدرتمند است که براساس هدف از سفر، به چند نوع متفاوت تقسیم می‌شود و به پاسپورت دارنده ویزای انگلیس، اعتبار و سابقه سفر قابل توجهی می‌دهد.

بنابر جدیدترین آمار شاخص رفاه کشورها در دنیا، کشور انگلستان دارای مجموع رنکینگ سیزدهم بوده و از سال 2011 در این رتبه باقی مانده است. این کشور در فاکتورهایی نظیر فضای سرمایه‌گذاری، کیفیت اقتصادی،زیرساخت‌ها و دسترسی به بازار کار جهانی بسیار قدرتمند بوده و در بخش‌های دیگری مثل حوزه سلامت و محیط زیست کمی ضعیف ظاهر شده است.

اما در مجموع جزو مقاصد برتر در دنیا محسوب شده و هر ساله افراد زیادی را ترغیب می‌کند تا یکی از انواع ویزای انگلستان از جمله ویزای توریستی انگلیس را دریافت کنند؛ کشوری با خلاقیت‌های بی پایان که می‌تواند دورنمای بسیار جذابی برای کار، تحصیل و زندگی مهاجران خارجی با هر سبک و سلیقه‌ای باشد.

انواع مختلف ویزای انگلیس

طبق قوانین دولت بریتانیا، شهروندان برخی از کشورهای دنیا مثل ایران ملزم هستند تا برای حضور موقتی و یا مهاجرت به انگلستان یکی از انواع ویزا انگلیس را دریافت کنند.

هدف اصلی ما این است که به پرسش‌هایی نظیر این که ویزای انگلیس شامل چه انواعی می‌شود، چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزا انگلیس هستند و بسیاری از جزئیات کاربردی دیگر این حوزه در این صفحه پاسخ دهیم.

بنابر هدف از سفر به بریتانیا ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی بوده و تنها محدود به ویزای توریستی انگلستان نمی‌شود. به طور کلی انواع ویزای انگلیس شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ویزای توریستی انگلیس
 • ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای کار انگلیس
 • ویزای خانوادگی انگلیس

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس نظیر ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه‌گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع ویزا انگلیس ذکر شده در بالا هستند.

ویزای مسافرتی یا توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که در اصل برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است.

نکته مهم در خصوص اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که طی پروسه ی درخواست ویزا انگلیس ، متقاضی بتواند برنامه و هدف از سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. به طور معمول ویزای توریستی انگلستان با حداکثر اعتبار شش ماهه و به صورت چندبار ورود صادر می‌شود.

شما این امکان را دارید تا از 3 ماه قبل از برنامه سفر برای ویزای توریستی انگلیس در تهران اقدام کنید؛ در صورتی که به طور پیوسته در رفت و آمد با کشور انگلستان و ایران هستید، می‌توانید برای نوع بلندمدت ویزای توریستی انگلستان نیز درخواست دهید.

ویزای تحصیلی برای انگلیس

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلیس روشی دیگر و شاید بهترین آن‌ها برای دریافت ویزای انگلستان است که طبق آمار وب‌سایت رسمی gov.uk شامل موارد زیر می‌شود:

ویزای دانش آموزی: این نوع از ویزا انگلیس مخصوص دانش‌آموزان 4 تا 16 ساله است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را فراهم می‌کند.اعتبار این ویزای انگلیس برحسب سن متقاضی متفاوت است؛ یعنی اگر دانش‌آموز دارای سنی کمتر از 16 سال باشد، اعتبار ویزای انگلستان وی تا حداکثر 6 سال خواهد بود، اما اگر سن فرد بین 16 تا 17 سال باشد، اعتبار ویزای دانش آموزشی وی تا حداکثر 3 سال برای وی صادر می‌گردد.

ویزای دانشجویی: این نوع از ویزای انگلیس که با نام Student visa شناخته می‌شود مخصوص افراد بالای 16 سال بوده و امکان تحصیل دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.

یکی از مزایای بسیار مهم ویزای تحصیلی انگلیس این است که متقاضی می‌تواند پس از پایان دوران تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی، در مهلت قانونی ویزای تحصیلی خود برای نوع دیگری از ویزای انگلستان یعنی مجوز کار در این کشور نیز اقدام کند.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی معتبر این کشور وجود دارد که خود تابع سیستم امتیازبندی ویزا انگلیس (point based visas) است.

شما این امکان را دارید تا از حداکثر 6 ماه پیش از شروع دوره تحصیلی برای ویزای انگلیس در تهران اقدام کرده و با در دست داشتن این مجوز، تا حداکثر 5 سال در کشور انگلستان حضور داشته و به تحصیل بپردازید.

البته در صورتی که مقطع تحصیلی شما کمتر از سطح کارشناسی دانشگاهی باشد، اعتبار ویزای انگلستان شما به حداکثر 2 سال تقلیل پیدا می‌کند.

نوع دیگری از ویزای انگلستان موسوم به ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت است که مخصوص دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا یادگیری زبان انگلیسی بوده و با اعتبار حداکثر ۱۱ ماهه صادر می‌شود.

این نوع از ویزای انگلستان برای دوره‌های آموزشی 6 تا حداکثر 11 ماهه بوده و فرد باید پیش از پایان اعتبار این نوع ویزا، خاک بریتانیا را ترک نماید.

UK-visa-3

ویزای کاری انگلیس

اخذ ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. این نوع از ویزا انگلیس شبیه به گذر از هفت‌خان رستم بوده و دشواری‌های بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت. ویزای کار انگلستان خود به 5 دسته زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • انواع ویزای بلندمدت انگلیس
 • انواع ویزای کوتاه مدت
 • انواع ویزای سرمایه‌گذاری، استارتاپ و تلنت
 • سایر انواع ویزا
 • طرح‌های اسپانسرشیپ کاری

ویزای اسکیل ورکر یا متخصص انگلیس

با توجه به اینکه هر یک از دسته‌های اصلی ویزای انگلستان شامل زیرمجموعه‌های پرشماری می‌شود، در هر یک از دسته‌های ویزای کار این کشور، تنها به محبوب‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

این نوع از ویزای انگلیس در تهران که با نام Skilled Worker شناخته می‌شود به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا تحت نظارت یک کارفرمای مورد تائید دولت انگلیس به این کشور مهاجرت کرده و به کار تخصصی، اقامت و زندگی بپردازد.

بنابر آمار ارائه شده در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی انگلستان، متقاضیان واجد شرایط این نوع از ویزای انگلیس ملزم به داشتن شرایط زیر هستند:

 • کار و فعالیت حرفه‌ای و تخصصی برای یک کارفرمای انگلیسی مورد تائید سازمانHome Office
 • داشتن یک گواهی certificate of sponsorship از یک کارفرمای معتبر که حاوی جزئیاتی نظیر موقعیت شغلی پیشنهادی شما در کشور انگلیس بشود
 • موقعیت شغلی متقاضی در فهرست مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط انگلستان باشد(برای اطلاع از این موضوع، باید کد 4 رقمی عنوان شغلی خود را از طریق جاب آفر و کارفرمای انگلیسی پرسیده و یا به ابزار کد مشاغل ONS وب‌سایت مهاجرت و شهروندی انگلیس مراجعه کنید)
 • بنابر موقعیت شغلی متقاضی، از حداقل حقوق دریافتی سالانه این کشور برخوردار گردد
 • برخورداری از یک جاب افر معتبر
 • داشتن مهارت متوسط زبان (ارائه مدرک زبان بین‌المللی مثل آیلتس)

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی (point based visas) ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط بودن دارا باشند:

 • پیشنهاد شغلی یا (Job Offer):بالاترین امتیاز را در سیستم (point based visas) خواهد داشت و به تنهایی 30 امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS):دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم (point based visas) است. افراد بانمره IELTS بالا تا 10 امتیاز کسب خواهند کرد.
 • درآمد:میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیس نباید از 25.600 پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا 20 امتیاز) به متقاضی تخصیص داده خواهد شد.
 • تمکن مالی:فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره 90 روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از 1270 پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

این نوع از ویزا انگلیس دارای حداکثر اعتبار 5 ساله بوده و در صورتی که دارای شرایط کار (کارفرما و جاب آفر معتبر باشید) قابل تمدید است.

ویزای کار کوتاه مدت انگلیس

این دسته از ویزای انگلستان دارای انواع مختلف زیر است:

 • ویزای انگلیس (خیریه): برای کارهای داوطلبانه و بدون حقوق
 • ویزای کار خلاقانه: برای مشاغل خلاقانه و هنری مثل بازیگری، رقص، موسیقی و فیلم
 • ویزای صرافی مجاز دولتی
 • مجوز توافق‌نامه‌های بین‌المللی: عنوان‌های شغلی تحت توافق و قراردادهای بین کشوری
 • ویزا انگلیس (مشاغل مذهبی)
 • ویزای کار فصلی: برای انجام مشاغل باغبانی و مزرعه‌داری موقتی
 • طرح تحرک جوانان: برای متقاضیان کشورهای واجد شرایط 18 تا 30 ساله که می‌خواهند برای حداکثر 2 سال به کار و زندگی در انگلستان بپردازند
 • ویزای فارغ‌التحصیلی: یکی از انواع محبوب ویزای انگلستان که به دانشجویان اجازه می‌دهد بعد از فارغ‌التحصیلی برای حداکثر 2 سال در انگلیس اقامت داشته باشند
 • ویزای High Potential Individual HPI: برای متقاضیانی که موفق به دریافت جایزه و صلاحیت از سوی دانشگاه‌های مورد تائید انگلیس شده‌اند
 • ویزای کارآموزی فارغ‌التحصیلی
 • ویزای توسعه کاری در انگلیس UK Expansion: برای افتتاح یک شعبه کاری مجاز در کشور انگلیس
 • ویزای انتقال نیروی کار به انگلیس Secondment Worker
 • ویزای تامین‌کننده خدمات: برای متقاضیان و یا شرکت‌هایی که دارای قرارداد تامین خدمات برای یک شرکت انگلیسی باشند
UK-visa-4

ویزای استارتاپ و مهارت انگلیس

این دسته کاری از ویزای انگلستان شامل موارد زیر می‌شود:

 • ویزای ابتکار و خلاقیت: این نوع از ویزا انگلیس برای راه‌اندازی بیزینسی کاملاً خلاقانه و جدید در کشور انگلستان که باید توسط یکی از سازمان‌های (endorsing body) مورد تائید قرار بگیرد؛ اگر قصد اپلای این ویزای انگلیس در تهران را داشته باشید باید بدانید که اعتبار آن حداکثر 3 ساله بوده و دارای جزئیات فراوانی برای درخواست است
 • ویزای استارت آپ : دسته دیگری از ویزای انگلستان که با نام استارتاپ شناخته شده و برای تجارت‌های خلاقانه‌ای در نظر گرفته شده که متفاوت با موارد موجود در بازار کار این کشور است و دارای اعتبار حداکثر 2 ساله است
 • مجوز استعدادهای جهانی Global Talent: در صورتی که دارای توانایی رهبری در حوزه‌های تحصیلی و یا پژوهشی، هنر و فرهنگ و یا فناوری دیجیتال باشید، امکان اپلای این نوع از ویزای انگلیس در تهران را خواهید داشت که دارای اعتباری حداکثر 5 ساله در هر بار اقدام است
 • ویزای کارافرینی Tier 1: در حال حاضر امکان اپلای این دسته از ویزای انگلیس در تهران را نخواهید داشت و باید به جای آن به سراغ گزینه‌های دیگری مثل استارت آپ و یا مجوز Innovator بروید
 • مجوز سرمایه‌گذاری Tier1: این دسته از ویزای انگلستان نیز در دسترس نبوده و امکان درخواست آن وجود ندارد

سایر مختلف ویزای انگلستان

در مبحث انواع ویزای انگلیس در تهران باید به این نکته توجه کنید که این دسته از مجوز کار کشور انگلستان شامل مواردی می‌شود که اغلب به کار شهروندان ایرانی نمی‌آید، اما موارد کاربردی و قابل استفاده ویزای انگلستان در این بخش شامل موارد زیر می‌گردد:

 • مجوز اجداد انگلیسی: برای افرادی که دارای پدربزرگ و یا مادربزرگ انگلیسی هستند
 • مجوز Frontier Worker: در صورتی که قصد اخذ ویزا انگلیس و کار در این کشور را داشته، اما در حال زندگی در کشور دیگری باشید

اسپانسرشیپ کاری

بخش انتهایی مجوز کار و ویزای انگلستان که با نام  Sponsors and sponsorship شناخته می‌شود به گزینه‌های زیر اختصاص دارد:

 • کارمندان: در صورتی که کارفرمای شما گواهی اسپانسرشیپ شما را گم کرده باشد و یا مجوز شما به حالت تعلیق درآمده باشد، باید کار خود را رها کرده و خاک انگلیس را ترک کنید، مگر اینکه برای یک ویزای جدید انگلستان درخواست دهید
 • ویزای اسپانسرشیپ کارفرماها
 •  مجوز اسپانسرشیپ سیستم مدیریت SMS

ویزای خانوادگی یا فمیلی انگلیس

آخرین دسته قابل اشاره از انواع ویزای انگلیس ، مجوز و یا همان ویزای خانوادگی است.

این نوع از ویزای انگلستان مناسب افرادی است که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را داشته و می‌خواهند پس از ملحق شدن به خانواده و یا همسر خود، حداقل ۶ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند. البته تحت شرایطی خاص به این افراد اقامت دائم انگلیس نیز تعلق خواهد گرفت.

ویزای خانوادگی انگلیس برای متقاضیان زیر طراحی شده است:

 • افرادی که می خواهند به همسر و یا نامزد خود در انگلیس ملحق شوند (موسوم به ویزای ازدواج)
 • افرادی که می‌خواهند به والدین خود در انگلیس ملحق شوند
 • افرادی که می‌خواهند به فرزندان خود در انگلیس بپیوندند
 • یکی از افراد خانواده قصد حمایت و ساپورت شما را داشته باشد.

  * در مورد آخر، فرد مورد نظر می‌بایست شهروند بریتانیا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد.

درخواست ویزای خانوادگی انگلیس البته شرایطی دارد که در ذیل فهرست شده‌ است:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • اصالت رابطه خانوادگی قابل اثبات باشد. برای مثال ازدواج زوجین می‌بایست در کشور مبدا صورت گرفته باشد و نه در بریتانیا
 • اثبات این موضوع که پس از اخذ ویزای خانوادگی انگلیس با خانواده و یا همسرتان زندگی خواهید کرد
 • خانواده شما محلی مناسب برای زندگی در بریتانیا داشته باشند
 • هیچ گونه سابقه کیفری در داخل بریتانیا و یا خارج از آن نداشته باشید.
 

دریافت ویزای انگلیس در تهران

از سال 2013 تاکنون، سفارت انگلستان سختگیری‌های زیادی را در خصوص صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی اعمال کرده است. این سخت‌گیری‌ها طبعاً شرایط دریافت ویزای انگلیس را بیش از پیش پیچیده کرده و متقاضیان را در پیچ و خم وقت سفارت انگلیس و ارائه مدارک قرار داده است.

شرایط دریافت ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست ویزا انگلیس خواهد داشت.
 • داشتن ویزاهای معتبری مانند ویزای کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است.
 • ارائه حداقل 250 میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت
 • ترجیحاً ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد.

اگرچه مورد آخر جزو الزامات دریافت ویزای انگلیس نیست، اما فاکتوری است که مورد نظر افسر پرونده قرار خواهد گرفت.

UK-visa-1

مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلیس

به طور کلی مدارکی که متقاضی جهت اخذ یکی از انواع ویزای انگلستان به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس است. هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای توریستی انگلیس شده و تا چند سال مانع ورود فرد به این کشور شود.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات آن – حتماً یک تا دو صفحه‌ی کاملاً خالی داشته باشد
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی انگلیس و یا سایر انواع ویزا
 • برگه تاییدیه وقت سفارت
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5 متقاضی دریافت ویزا انگلیس
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی ویزای انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه مثل گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان – دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین سپرده‌های بانکی و …
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده‌های بانکی و …
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • ترجمه رسمی توسط دارالترجمه برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند
 • به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد
UK-visa-5

دریافت وقت سفارت انگلیس

چنانچه خواهان دریافت یکی از انواع ویزا انگلیس از جمله ویزای توریستی انگلستان و یا تحصیلی باشید، باید یک وقت سفارت انگلیس از کارگزاری وی اف اس گلوبال واقع در میدان هروی تهران دریافت کنید.

در واقع، کنسولگری و سفارت انگلیس در تهران خدمات ویزا به شهروندان ایرانی ارائه نداده و تنها امور کنسولگری را به شهروندان انگلیسی ساکن در ایران ارائه می‌دهد؛ بر همین اساس، شما باید به وب‌سایت visa.vfsglobal مراجعه کرده و برای رزرو وقت سفارت انگلستان اقدام نمایید.

طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده در این وب‌سایت، روزهای کاری وی اف اس گلوبال تهران از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 بعد از ظهر است. شما این امکان را دارید تا تمامی امور ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری و عکس بیومتریک را در محل کارگزاری وی اف اس تهران انجام دهید.

البته شما این امکان را دارید تا امور مرتبط با اپلای ویزای توریستی انگلیس و یا تحصیلی این کشور، رزرو وقت سفارت و غیره را به موسسه مهاجرتی نیلگام سپرده و به طور تخصصی کارهای خود را پیگیری نمایید.

 

مراحل درخواست ویزا انگلیس

نخستین گام برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای توریستی انگلیس است. هر متقاضی باید ابتدا با ورود به وب‌سایت رسمی سفارت انگیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام کرده و سپس فرم درخواست ویزا انگلیس را با دقت تمام تکمیل نماید. مراحل درخواست ویزای انگلستان به شرح زیر است:

 • ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و ایجاد حساب کاربری
 • انتخاب نوع ویزا انگلیس
 • تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلستان
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه ارزی درخواست آنلاین ویزای انگلستان
 • حضور در کارگزاری در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری بیومتریک

در حال حاضر انگشت نگاری ویزا انگلیس در 3 کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می‌شود.

تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همان‌طور که اشاره شد می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.
توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی انگلیس (و سایر انواع ویزا) برای هر فرد به صورت جداگانه تکمیل می‌شود.
شما می‌توانید با تماس با کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت انگلیس، ضمن اخذ مشاوره برای درخواست ویزای انگلیس ، تمامی مراحل درخواست ویزای توریستی انگلستان خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید تا ضمن اطمینان از طی شدن درست و دقیق مراحل درخواست ویزای انگلیس، شانس دریافت این مجوز را به حداکثر برسانید.

تصویر ویزای انگلیس

در مبحث جزئیات مرتبط با رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای انگلستان بد نیست تا به جدیدترین نمونه برچسب ویزای انگلیس توجه کرده و بدانید که این برچسب ویزای ارزشمند و معتبر دارای چه شکل و شمایلی است:

UK-visa-8

هزینه ویزای انگلیس

بنابر جدیدترین آمار ارائه شده در وب‌سایت رسمی homeoffice، هزینه و قیمت ویزای انگلستان برحسب نوع و مدت اعتبار متغیر بوده و عدد ثابتی ندارد.

برهمین اساس، با مراجعه به بخش Visa fees وب‌سایت GOV.UK با ابزاری روبرو می‌شوید که می‌توانید با انتخاب کشور، نوع ویزا و انواع مجوزها، با لیست کامل هزینه ویزای انگلیس در تهران روبرو شوید.

در حال حاضر دسته‌بندی ارائه شده برای اطلاع از قیمت خدمات ویزای انگلیس در وب‌سایت رسمی این کشور شامل موارد زیر می‌شود:

 • ویزای توریستی انگلیس Visit
 • ویزا انگلیس (تحصیلی) Study
 • ویزای پیوستن به خانواده Join family
 • ویزای انگلیس (کاری)
 • مجوز اقامت settlement

اما با توجه به جزئیات مختلف هزینه ویزا انگلیس و تغییر مستمر آن از جانب سغارت این کشور پیشنهاد ما این است که با کارشناسان ما در نیلگام تماس گرفته و از آخرین اطلاعات قیمت ویزای انگلیس مطلع شوید.

UK-visa-6

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان بررسی و صدور ویزای توریستی انگلیس حدود 6 هفته کاری به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، ممکن است بین یک هفته تا ۱۰ روز به زمان فوق اضافه شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نوع تابعیت و شهروندی متقاضی و البته نوع ویزا انگلیس تاثیر بسزایی در مدت زمان صدور ویزای انگلیس دارد و مدت زمان ارزیابی، بررسی و صدور ویزای انگلستان در حوزه‌های مختلف تحصیلی، کاری، خانوادگی و غیره به یک میزان نیست.

به طور کلی می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان احتمالی صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

ویزای انگلیس

فهرست مطالب

بحث و گفتگو

اولین نظر دهنده باشید “ویزای انگلیس”