ویزای انگلستان

 

 

آنچه باید در مورد ویزای انگلستان بدانیم

حکومت انگلیس، قوانینی تعیین می‌کند که براساس آن مشخص می‌کند که چه کسی می‌تواند وارد این کشور شود و چه کس حق ورود به این کشور را ندارد. انگلستان، عضو اتحادیه اروپا می‌باشد اما برای ارائه ویزا از قانون مرز های شینگن پیروی نمی‌کند ولی می‌توان گفت قوانین ویزای انگلیس تا حدودی شباهت زیادی به ویزای شینگن دارد.

این موضوع جذاب است که با ویزای انگلیس (UK Visa)  اجازه ورود به انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی را خواهید داشت. ویزایی قدرتمند که بر اساس هدف از سفر، به چند نوع متفاوت تقسیم می‌شود و به پاسپورت دارنده ویزای انگلیس، اعتبار و وزنی درخور می‌دهد. در مورد کشور انگلیس و تاریخ، فرهنگ چند ملیتی، طبیعت کارت پستالی و استانداردهای زندگی این کشور بسیار گفته و نوشته شده است اما شاید ندانید بر اساس تحقیقی بین‌المللی در ۱۸۹ کشور جهان، از هر ۶ نفر ساکن زمین، یک نفر متقاضی دریافت ویزای کار انگلیس است. کشوری با خلاقیت‌های بی پایان که می‌تواند دورنمایی بسیار جذاب برای کار، تحصیل و زندگی در اختیار هر سلیقه‌ای قرار دهد.


مزایای ویزای انگلیس

بل از هرچیز، این نکته را در نظر داشته باشید که تبدیل ویزای انگلیس به اقامت دائم آن امری بسیار مشکل است اما داشتن ویزای انگلستان دارای چند امتیاز و مزیت می‌باشد که در زیر به آن ها می‌پردازیم:

۱. با ویزای انگلستان می‌توانید حداکثر تا ۳۰ روز در دوره های آموزشی شرکت کنید.

۲. با ویزای انگلیس می‌توانید در این کشور ازدواج کنید.

۳. با ویزای توریستی انگلیس می‌توانید در فعالیت های مرتبط با کسب و کار خود مشارکت داشته باشد.

۴. همچنین اگر زیر ۱۸ سال باشید، می‌توانید در برنامه های مبادله آموزشی شرکت کنید.


انواع ویزای انگلیس

با توجه به هدف سفر شما به انگلیس، سفارت این کشور انواع مختلفی ویزا ارائه می‌کند. در زیر انواع ویزای انگلستان را با توضیح برای شما آورده ایم:

 ویزای توریستی انگلیس

 ویزای توریستی انگلستان، با اهداف گردشگری صادر می‌شود. این ویزا می‌تواند برای دوره های کوتاه (تا ۶ ماه) و یا برای بلند مدت (۱ ساله، ۲ ساله و ۵ ساله) صادر شود اما مسئولان ویزای این کشور به ندرت ویزای توریستی را برای دوره های بیشتر از ۶ ماهه صادر می‌کنند. اگر ویزای توریستی انگلیس برای بلند مدت صادر شود، می‌توانید با آن در انگلستان کار کنید.

 ویزای کار انگلیس

 سفارت انگلستان، شرایط بسیار سختی را برای اعطای ویزای کار این کشور به متقاضیان تعیین کرده است. ویزای کار انگلیس برای متقاضیانی است که دارای حرفه و مهارت هایی هستند که در کشور انگلیس به آن نیاز است. برای اخذ ویزای کار این کشور، به دعوت نامه از سوی کارفرما، شرکت و یا یک موسسه ای در انگلستان نیاز دارید.

 ویزای ترانزیت انگلیس

 ویزای ترانزیت انگلستان مخصوص کسانی است که از انگلیس به عنوان کشور عبوری در مسیر خود استفاده می‌کنند و مقصد اصلی آن ها، کشور دیگری است. اگر متقاضی به طور منظم از طریق انگلیس به مقصد خود سفر کند، می‌تواند درخواست ویزای ترانزیت بلند مدت داشته باشد. ویزای ترانزیت بلند مدت انگلیس، می‌تواند تا مدت زمان ۱۰ سال اعتبار داشته باشد. معمولا متقاضیان ویزای ترانزیت انگلیس، تمایلی به اقامت در این کشور ندارند.

 ویزای تحصیلی انگلیس

 این نوع ویزا، برای دانشجویان بین المللی صادر می‌شود که می‌خواهند در انگلستان تحصیل کنند. این ویزا، بر اساس سن متقاضیان، به دو دسته تقسیم می‌شود. این تقسیم بندی ها بر اساس سن دانشجو ها، به دسته بندی های زیر ۱۴ و بالای ۱۴ سال دسته بندی می‌شود.

 


شرایط دریافت ویزای انگلیس

سفارت انگلستان از سال ۲۰۱3 تا کنون، سخت گیری‌های زیادی را برای صدور ویزا برای اتباع ایرانی اعمال می‌کند. این سخت‌گیری‌ها طبعا شرایط دریافت ویزای انگلیس را بیش از پیش پیچیده کرده و متقاضیان را در پیچ و خم وقت سفارت و ارائه مدارک قرار داده است. شرایط دریافت ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست خواهند داشت.
 • داشتن ویزاهای معتبری مانند کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است.
 • ارائه حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت
 • ترجیحا ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد. در صورت رد ویزا از کشور مربوطه، حتما ویزای معتبر دیگری بعد از آن اخذ شده باشد. این مورد برای ریجکتی ویزای انگلیس، استثناء به حساب می‌آید.

اگرچه مورد آخر جرو الزامات شرایط دریافت ویزای انگلیس نیست اما فاکتوری است که افسر پرونده در نظر خواهد گرفت. در صورت داشتن ریجکتی از سفارت انگلیس مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه اضافه خواهد شد.

 


مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

مدارک که متقاضی جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از تعیین کننده ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس خواهد بود. هرگونه مغایرت و تناقض در مدارک ارائه شده به سادگی می‌تواند موجب ریجکت ویزای انگلیس شده و شاید تا چند سال به ممنوع الورودی بیانجامد.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها  (حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد).
 • یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت (این کار را به نامیرا گشت بسپارید)
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند.
 • به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *